B2B ÜYELİĞİ Satış ve Kullanım Koşulları

Satış ve Kullanım Koşulları

İlk yayınlanma tarihi: 27.05.2014

Tanımlar:

HıdırUsta: HıdırUsta Otomotiv A.Ş. / Türkiye

Web Sitesi: https://b2b.hidirusta.com adresinde yayınlanmakta olan Online Sipariş Sistemi

Müşteri: Bu sözleşmeyi imzalayarak sisteme üye olan şirket veya temsilcisi gerçek kişi

1. Genel Bilgi ve Anlaşma Geçerlilik Kapsamı

1.1 İşbu şartname, mevcut ve gelecekteki tüm iş ilişkilerinde uygulanır. Bütün anlaşma ve tedarikler aşağıdaki şartlara bağlıdır.

1.2 Şirketimiz ticaret şirketleri ile iş yapmaya odaklanmıştır. Gerçek kişi olan kullanıcılarla yapılacak işlemler bu şartnamenin kapsamı dışındadır. Dolayısıyla, genel Ticari Şartname gerçek kişi olan nihai kullanıcıya uygulanabilir değildir. Bir ticari şirket adına değil de gerçek kişi olarak nihai kullanıcı olmak isteyenler bu şartları kabul etmiş sayılırlar.

1.3 Ticari Şartname uyarınca kullanıcılar, herhangi bir ticari ve bağımsız profesyonel faaliyet ile ilişkilendirilmeksizin kendileriyle resmi işlem yapılan gerçek kişilerdir.

1.4 Ticari Şartname uyarınca şirketler, ticari ve bağımsız bir profesyonel faaliyeti temsil eden ve ticari işlem yapma ve yürütme yetkisine sahip tüzel kişilerdir.

1.5 Ticari Şartname uyarınca müşteriler, hem kullanıcılar, hem de şirketler olabilir.

2. Anlaşma Konusu

2.1 HıdırUsta, bayisi olduğu ürünlerin ve/veya otomotiv yan sanayisi için çeşitli alt tedarikçilerden ürünlerini fiyat ve stok bakiye detayı ile yayınlar. Sağlanan veri, HıdırUsta web sitesinin bir parçasıdır.

2.2 Web uygulamamızda, mümkün olan en güncel bilgiler otomatik olarak görüntülenmektedir. Kullanıcıların herhangi bir güncelleme işlemi yapması gerekmemektedir.

3. Teklif ve Anlaşma Sonucu

3.1 Teklifler bağlayıcı değildir. Akla uygun teknik değişiklikler yapma hakkı saklıdır.

3.2 Müşteri ve HıdırUsta arasındaki anlaşma, müşterinin, HıdırUsta’nın web sitesinde ilgili bütün sözleşmeleri okuduğunu, anladığını ve kabul ettiğini beyanla üyelik formunu doldurması ile imzalı ve kaşeli formun HıdırUsta’ya gönderilmesiyle yürürlüğe girer.

4. Tedarik / Mülkiyet

4.1 Türkiye sınırları içinde HıdırUsta‘dan sipariş verilen ürünler, 1.250.-TL altında ise anlaşmalı kargo şirketleri ile ücret alıcı seçeneği ile gönderilir. 1.250.-TL üzerindeki siparişlerin nakliye/ Kargo ücreti HıdırUsta tarafından ödenir.
4.2 Sipariş verilen ürünler için düzenlenen fatura ile ürünler müşteri mülkiyetine girer. Müşteri, kendisine verilen şifreyi veya sunulan bilgiyi üçüncü şahıslara satmaya yetkili değildir. Böyle bir durum oluştuğunda bu anlaşmanın 7. maddesinde belirtilen telif hakları şartları uygulanır.

5. Ödeme Şartları

Cari hesaba mahsuben veya fatura bakiyesi için yapılan ödeme, web sitemizde yayınlanan banka hesaplarımıza havale/EFT yoluyla veya web sitesinde kredi kartı ile online ödeme yapmak mümkündür.

6. Kişisel Bilgilerin Korunması

6.1 Müşteri, saklanan bu bilgiye ulaşma, değiştirme, engelleme veya silme hakkına sahiptir. Böyle taleplerin nfo@hidirusta.com e-posta adresine gönderilmesi veya posta veya fax yoluyla ulaştırılması gerekir.

6.2 HıdırUsta, müşterilerin şirket (veya ikamet) adresleri ve e-posta adreslerini de kapsayan kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara dağıtmaz.

6.3 HıdırUsta, sisteme bağlanılan bilgisayarın kimlik bilgileri, internet IP adresi, bu IP adresinin fiziki lokasyonu, kullanıcı adı, bağlantı süresi ve benzeri bilgileri kaydedebilir ve bu bilgileri lisans ihlali yapılmadığını kontrol etmek için kullanabilir. Anlaşmazlık durumunda HıdırUsta’nın log kayıtları hukuki mercilerde delil niteliğinde olacaktır.

7. Telif Hakkı / Lisans

7.1 Telif hakkı bütünüyle saklıdır (her hakkı saklıdır).

7.2 HıdırUsta, web uygulamasının içeriği ile ilgili ve sağlanan programlar ve belgeler üzerinde her türlü yayınlama, çoğaltma, işlem yapma ve kullanıcı haklarına sahiptir.

7.3 Web uygulamamızdaki veri HıdırUsta’nın yetkilendirmesi olmaksızın kopyalanamaz ve dağıtılamaz. Buna, verinin diğer bir elektronik ortama aktarılması da dahildir.

7.4 Müşteri, veriyi sadece kendisi için kullanabilir.

7.5 Web uygulamamız için gereken minimum ve performanslı bir çalışma için tavsiye edilen donanım, işletim sistemi ve yazılım özellikleri web sitesinde “Yardım” bölümünde yer almaktadır.

8. Sonuç Şartları

8.1 Bu anlaşma Türk Ticaret ve Borçlar Kanunlarına tabidir. .

8.2 Bu anlaşma, müşterinin ticari faaliyetlerinin idamesinde kullanılacak ticari bir alımı olduğundan, bu anlaşmada müşteri “tüketici” sayılmamaktadır ve dolayısıyla 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri bu anlaşmaya uygulanamaz.

8.3 Tedarik ve ödemeler ile ilgili olarak HıdırUsta ve müşteriler arasında anlaşma maddeleri uyarınca veya yaşanabilecek diğer ihtilaflarda, İstanbul Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir. Bununla beraber, HıdırUsta müşterinin ikamet ettiği yerde de mahkemelere başvurma hakkına sahiptir.
8.4 Genel Ticari Şartname ve / veya bu anlaşmaya eklenen kişisel şartlar kısmen veya bütünü ile kanuni geçerliliğini yitirirse, yürürlüğünü koruyan şartlar bundan etkilenmez. Kanuni geçerliliğini yitiren şartlar, anlaşmanın amaçlarına en uygun şekilde yeni anlaşma şartları ile değiştirilmelidir.

©2020- Hıdırusta Tüm Hakları Saklıdır. Bilgi Toplumu Hizmetleri Bilgi Toplumu Hizmetleri TTR BİLİŞİM