KURUMSAL Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Hıdırusta Otomotiv için sosyal sorumluluk, bir zorunluluktan öte davranış biçimidir. Çevreden sağlığa, spor ve eğitime kadar uzanan birçok toplumsal alanda hayata geçirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile çalışanlarına, müşterilerine, tedarikçilerine ve sektörüne örnek olmayı hedefleyen şirket, daha çok insana dokunmak ve değer yaratmak için çaba gösteriyor. 

Soma’da yaşanan maden kazası sonrasında Türk Psikologlar Derneği’nin çalışmalarına destek veren Hıdırusta Otomotiv, mesleki eğitimin desteklenmesine de büyük önem veriyor. Bu kapsamda şirket 2016 yılında Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile uzun soluklu bir işbirliğinin ilk adımını attı ve okulun Otomotiv Teknolojisi bölümünde öğrenim gören 600’ü aşkın öğrencisinin yıl boyunca öğrenim göreceği meslek kitaplarının baskısını üstlendi. Öğrencilerin sektörü daha yakından tanıması adına gerçekleştirilen organizasyonlar da projenin bir parçası oldu.

Şirket, 2017 yılında ise Türk Kızılay’ı işbirliği ile “Sorumluluk Kanımızda Var” projesini hayata geçirdi ve çalışanları ile iş ortaklarının geniş katılım gösterdiği bir kan bağışı organizasyonu düzenledi. Proje, gelecek yıllarda kulvarını genişleterek devam edecek.

Aynı zamanda “Yeşili” de bir şirket kültürü haline getirmeyi hedefleyen Hıdırusta, son iki yıldır Orman Haftası’nda aldığı tüm siparişleri fidana dönüştürerek gelecek nesillere miras bırakıyor. 
 
 

©2024- Hıdırusta Tüm Hakları Saklıdır. Bilgi Toplumu Hizmetleri Bilgi Toplumu Hizmetleri TTR BİLİŞİM